BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
TR
EN


Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü >Kurumsal Kimlik Kılavuzu
Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Çalışmanın ana esin kaynağı, Sinop, tarihi ve coğrafyası olarak ele alınmıştır. Köklü bir geçmişe sahip Sinop’un eğitim alanında da köklü bir geçmişe ve geleceğe sahip olduğu görülür.

Alt bölümdeki kavisli daire Sinop’un temel özelliklerinden olan denizi ve yarımadayı da sembolleştirir. Ayrıca bu dalgadaki soyut ifade balık ve kuş soyutlaması olarak da yansıtılmaya çalışılmıştır. Üstteki turuncu daire yine Sinop’un denizi ve güneşinin ayrılmaz parçalarından olması anlatımı güçlendirmiştir.

Renkler yine Sinop’la bütünleşmiş renklerdir. Lacivert renk gökyüzünü ve Sinop’un panoraması gibi geniş ufukları vurgular. Ayrıca bu renk bir üniversitenin en önemli özelliklerindençağdaşlık, bilim ve mantığıgüçlendirici bir renk olarak ta ele alınmıştır. Bu rengin diğer özellikleri de yaratıcılık, zeka, ciddiyet, güvenilirlik ve idealizmdir. Bu özelliklerinden dolayı bu renk amblemi güçlendirmiş Sinop Üniversitesi’ne kurum kimliği kazandırması yolunda güven, verimlilik gibi özellikleri de yüklemiştir.

Üstte kullanılmış daire şeklindeki turuncu renk Türkiye’nin kuzey ucundaki eğitim güneşini, bir üniversitenin en büyük gücü olan gençliği ve dinamizmi de vurgulaması açısından tamamlayıcı bir unsur olmuştur. Bu renk yine sofistike bir renk olması açısından Sinop’un tarihine ve geçmişine göndermeler yapar. Bu sayede renk dengesi de sağlanmıştır.

 

Sinop Üniversitesi Logosu

Logo "png" Formatı
Logo "ai" Formatı
Logo "tiff" Formatı
Logo "psd" Formatı
Logo "pdf" Formatı
Logo "cdr" Formatı
 

Sinop Üniversitesi 10. Yıl Logosu

Logo "jpg" Formatı
Logo "png" Formatı
Logo "ai" Formatı
Logo "psd" Formatı
Logo "eps" Formatı
Logo "cdr" Formatı
 

Kuzeyden Parlayan Yıldız Logosu

Logo "ai" Formatı
Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016